Dobrou noc, liško Alice - Lilliputiens recenze

Belgická značka LILLIPUTIENS, jejíž předností je výroba originálních hraček, se u nás na e-shopu objevila tento rok. S nádhernými, nápaditými a edukačními hračkami pro děti oslovuje nejen naše zákazníky, ale i naše vlastní děti. My dnes pro Vás máme nachystanou recenzi látkové knížky DOBROU NOC, LIŠKO ALICE. Skvělý dárek pro holčičky i kluky, který Vás provede večerními rituály a aktivitami.

 

KNÍŽKA, KTERÁ SE STANE KAMARÁDEM

Krásná látková knížka Vás překvapí svým tvarem a velikostí. Nejedná o klasickou velikost dětského leporela, ale o knížku o rozměrech 28 x 22 cm, která je zabalena v praktickém průhledném obale s poutkem k snadnému přenášení. Je vyrobena z příjemného měkkého materiálu. Součástí knížky je také liška Alice a několik doplňků, které pomocí suchého zipu mohou děti v knížce přemisťovat a starat se tak o malou lišku. Maminky jistě potěší možnost praní v pračce. Jsme si totiž jistí, že knížka děti nadchne a budou ji nosit všude s sebou.

S knížkou nachystají děti Alici večeři a poté můžou společně posedět, popovídat si a lišku nakrmit. Po večeři máme čas na koupání a večerní rituály. V knížce má liška nachystanou vanu, ručník a spací kalhoty. Po koupeli je čas čištění zoubků, česání vlásků a poslední cesta na WC před ulehnutím do postýlky.

Poté, co děti i liška Alice absolvují všechny večerní povinnosti, ulehají do postýlky. Maminka Liška nachystá postýlku, připraví kamaráda na spaní, tatínek Lišák hledá knížku a chystá se na přečtení večerní pohádky k usnutí.

 

Pokud máte dítko, které se nedokáže srovnat s denním režimem, večer je stále plné energie a nedokáže se zklidnit, knížka je pro Vás skvělý pomocník. Každodenním opakováním a staráním se o malého lišáka děti naučíte správné návyky a večerní rituály, knížka Vám usnadní zakončení dne a zklidnění dětí. Každý večer může tatínek Lišák číst či vyprávět oblíbenou pohádku, kterou si děťátko vybere.

 

POMOCNÍK, CO NAUČÍ DĚTI DENNÍ RITUÁLY

Poté, co se děti naučí starat o lišku během večera, můžete děti potěšit i druhou knížkou, ve které se budete o lišku Alici starat během dne. Denní knížka pomůže zvláště dětem s přípravou na vstávání, naučení se rituálu snídaně a nástup do školkového procesu. Dětem tak usnadní pochopení trávení času ve školce bez rodičů mezi kamarády a respektování nové autority.

Knížka je dle výrobce určena dětem od 18 měsíců. Může Vás poté však provázet několik let a stále se k ní můžete vracet, abyste pomohli dětem pochopit a usnadnit různé procesy a úkoly během dne. Naučí děti správné rituály a pravidla chování.

Tým Spokonožky

(foto: archiv autorky)