Dřevěný domek se zámky LILLIPUTIENS - recenze

Belgická značka LILLIPUTIENS, jejíž předností je výroba originálních hraček, se u nás na e-shopu objevila tento rok. S nádhernými, nápaditými a edukačními hračkami pro děti oslovuje nejen naše zákazníky, ale i naše vlastní děti. My dnes pro Vás máme nachystanou recenzi DOMEČKU SE ZÁMKY - NAJDI ZLODĚJE. Tento dárek dostala dcera k druhým narozeninám a slavil velký úspěch nejen u ní, ale i ostatních dětí. Pojďme se na hrací domeček podívat zblízka.

Lilliputiens – dřevěný domek se zámky
 
Lilliputiens – dřevěný domek se zámky
 

 

NADČASOVÝ DOMEČEK Z PRVOTŘÍDNÍCH MATERIÁLŮ

Krásný dřevěný domeček o rozměrech 15 x 15 x 20 cm je vyroben z kvalitního bukového dřeva. Je precizně domalován nápaditými obrázky, takže vypadá, že na každé jeho straně se ocitnete v jiném obchůdku. Můžete tak navštívit cukrárnu, zlatnictví, potraviny a obchod s cyklistickými potřebami. Součástí domečku je i dřevěný lišák - zloděj, který se bude dětem v domečku schovávat a ony ho budou hledat.

Použité materiály, dřevo, kov, barvy i látky jsou důkladně vybrány, aby prošly všemi požadovanými zkouškami a testy. Splňují tak všechny bezpečnostní předpisy. Na střechu domečku je použita červená plstěná látka a i ve střeše jsou nachystány dva zámečky - způsoby zavírání otvorů. Jeden je klasický zip a druhý suchý zip, kde provlečete očko, abyste mohli otevřít či zavřít střešní okénko.

Jak jsme si popsali výše, na střeše domečku na děti čeká trénování otevírání a zavírání klasického a suchého zipu. Po stranách domečku už pak čekají náročnější úkoly. Na každé stěně je nachystán jiný zámek. Zámek je vyroben z kvalitního lesklého kovu, velikostně tak akorát do dětské ručky. Je zde klasický zámek a klíč, zacvakávací klika, zámek jako u klasického dětského kufříku a zástrč.

 

A PROČ DĚTI BUDE HRANÍ BAVIT?

Je to tak skvělá hračka a zároveň edukační pomůcka. A co je skvělé? Děti se učí odemykat, trénují zručnost, trpělivost, nápaditost, obratnost rukou a prstů, fantazii, pozornost, cílevědomost. 

Dále si trénují zrak a hmat, můžete spolu vymýšlet různé příběhy, kam půjdete nakupovat a co pěkného nebo dobrého si koupíte.

Na střeše domku je elegantně a vkusně vyřešené poutko, za které děti domeček krásně přenesou na místo, kam bude potřeba. 

 

MAMI, TATI PODÍVEJ! JAK SI UMÍM HRÁT.

Nejlépe je nechat děti, ať si na způsob přijdou samy. Pokud vidíte, že tápou, setkaly se s takovým úkolem prvně nebo je pro ně ještě náročný, můžete trochu ukázat a naznačit a nechat dítě dojít si poté k výsledku samo. I když je domek určen menším dětem, nadšení z něho byli i předškoláci. Takže pokud máte doma děti různých věkových skupin, určitě si s domečkem vyhrají.

NÁŠ TIP NA HRU

Schovejte lišku a nechte dítě ji najít. Kde je? Kam se lišák poděl? Je v domečku a nebo už lupič utekl?

Největší ohlas byl, když se lišák ztratil. A jak na to? Dítě si zavře oči a dospělý schová lišáka. Jenže najednou lišák nebyl ani pod jedním zámkem. (Dospělý schoval lišáka např. do své ruky). Jak je to možné?  Pokud menší dítě nevidí, že se věc schovala a ono ji pak nemůže najít, ještě není schopné porozumět tomu, že může být schovaná někde jinde. Proto děti netrapte moc dlouho a lišáka jim ukažte, že se neztratil, ale bude si s Vámi hrát dál :-)

Výrobce doporučuje dětem od 3let. My pořídili dvouleté dceři a již zámky bezpečně ovládá. Starší děti již pak dokáží hrát a vymýšlet si různé nápadité způsoby využití.

Tým Spokonožky

(fotoarchiv autorky)