Hračky s přidanou hodnotou 2. část

V minulém článku jsme psali o hračkách, které při svém využívání skrývají víc, než jen zabavení se na krátkou chvíli. Dnes budeme pokračovat a čekají nás další kategorie hraček. Smyslem těchto článků je ukázat, že kouzlo těchto hraček je v tom, že i když si děti hrají, nepoznají, že se vlastně i vzdělávají a rozvíjí v různých oblastech. A to je na tom to krásné. Hraju si a přitom se nevědomky učím.

Lilliputiens textilní knížka

dřevěná opice na tyči


 


HRY

Společenské hry patří neodmyslitelně do každé rodiny. Jen se někdy může zdát, že jsou děti na hraní her ještě malé, že nepochopí pravidla, nebude je hra bavit. Opak je ale pravdou. Nechte si dostatek společného času, vysvětlete dětem pravidla a postupně zkoušejte hry hrát. Bojíte se, že děti neudrží pozornost, nebude je bavit pexeso nebo neudrží v ručičce několik karet? Se vším se dá pracovat. Začněte trpělivě a nechte děti hry prozkoumávat, z pexesa vyberte pro začátek několik dvojic, abyste se s dětmi naladili na pravidla, pro malé dětské ruce existují i držáky na karty. 

kruhové pexeso jednorožci


encefalopatia


4bambini Vadí nevadí
 

 

Hraním her se děti učí pravidla chování, úctu a respektování druhých, učí se trpělivosti, tříbí zrak, pozornost a mysl. Při otáčení karet nebo pexesa procvičujeme i jemnou motoriku. V dnešní době se již nemusíte bát, že se karty a kartičky hned zničí. Máte možnost vybírat z dřevěných pexes nebo karet vyrobených z pevného kartonu. 

Nebojte se dětem ukázat Člověče, nezlob se, domino a další společenské hry.

MONTESSORI

Směr a principy Montessori se v dnešní době těší velké oblibě. Základním prvkem je připravenérozvíjející prostředí, které poskytuje dostatek podnětů k samostatnému získávání nových znalostí a dovedností. Děti se rodí jako tzv. nepopsané desky, ale jsou plné potenciálu. Musíme tak býti jejich dobrými průvodci. Ke správnému rozvoji tak pomůže vybrání několika vhodných hraček v kombinaci s doma vyrobenými předměty. Při rozvoji pohybu je kladen důraz jak na hrubou, tak i na jemnou motorikuRodiče jsou pro děti vzorem. Neustále nás sledují, napodobují a vnímají, co se kolem nich děje. Děti tříbí své smysly, které jim pomáhají v rozvoji kreativního myšlení. 

Lilliputiens – dřevěný domek se zámky


kostky s vodou
 


KRTEČEK 

Krteček je klasika. Kdo by neznal krtka a jeho kamarády. Klasická postavička, která je oblíbená u dětí i dospělých již po mnoho generací. Malé děti si k hračkám dělají i citový vztah a berou je jako členy rodiny. Krteček se tak stane kamarádem, s kterým si zahrajete pexeso, procvičíte prsty, ruce a držení těla při navíjení jo-ja, nejen kluci si oblíbí krtkova autíčka nebo se děti zábavně s krtkem naučí základní počty.

DETOA dřevěné jojo krtek červené
 
Krtek na výletě
 
DETOA Krtku nerozlij to
 

 

DŘEVĚNÉ

Čím jsou dřevěné hračky v dnešní době výjimečné?

Jelikož rozmach umělých hmot a plastů byl v poslední době obrovský, dřevěné hračky si v sobě uchovávají kus přírody. Ve srovnání s plastovými hračkami jsou kvalitnější, často se musí část nebo celá hračka vyrábět ručně. Výrobky ze dřeva si uchovávají originální design a působí neokoukaným dojmem. Při výrobě dřevěných hraček se jedná většinou o opracování kusu dřeva do požadovaného tvaru, nehrozí tak, že by byly smontovány z X malých částeček, které by se mohly uvolnit, jako to bývá u umělohmotných hraček. Dřevěné hračky tak můžeme považovat i za bezpečnější. 

Jak je vidět dřevěné hračky jsou ekologické, bezpečné, odolné a potěšíte s nimi dítě kteréhokoliv věku. 

DETOA dřevěný tahací zajíc
 
DETOA dřevěné hrkadlo chrastítko panenka
 

 

Krásný vzhled mají i hračky ponechané bez barvení v přírodním odstínu dřeva. Pokud je však žádoucí, aby vynikl určitý detail, používají se kvalitní, certifikované a ekologické barvy a laky. Jejich použití musí být schváleno pro děti jakéhokoliv věku a nezatěžující životní prostředí. 

Tým Spokonožky

(produkty: spokonozka.cz)