Hračky s přidanou hodnotou 1. část

Pokud vybíráte hračku pro dítě, určitě přemýšlíte, jakou vybrat, aby byla smysluplná a dítě s ní strávilo zábavný čas a ještě se rozvíjelo. Cílem smysluplné hračky by měl být rozvoj dítěte komplexním způsobem. Hračka by měla umět rozvíjet jemnou i hrubou motoriku, fantazii, trpělivost, kreativitu, přemýšlení, sociální cítění, řešení úkolů a učení se, jak vyřešit daný problém. 
 
 
 
 
Hra se stavebnicemi patří mezi evergreeny dětské zábavy. Klasické stavebnice, s kterými jsme si hráli my, když jsme byli malí, dostávají v současnosti další rozměr hraní. Jsou doplňovány o nové prvky, nové materiály, některé jsou doplněny i o zvukový efekt. Při hře se stavebnicí se již v prvním kroku musí dítě rozhodnout, jak si bude se stavebnicí hrát. Využiji daný návod, nechám se inspirovat rodičem, najdu si svůj vlastní způsob?
 
Klasika mezi stavebnicemi je LEGO. Ať již vyberete základní box s různými druhy kostek nebo určitý model auta, města nebo domečku, vždy potěší, a to nejen děti. Děti si mohou stavět dle přiloženého návodu nebo si vymýšlet svoje různé varianty. Tříbí u toho nejen ruce a jejich obratnost, ale také fantazii a přemýšlení.
 
 
 
V současnosti se dostávají do popředí pozornosti také kostky a stavebnice s magnetickými prvky. Magnety padnou skvěle do malých dětských rukou a jsou zároveň dostatečně bezpečné. Děti se hravou a nenásilnou formou seznámí s principem magnetů. Nechte je pocítit přitažlivou a odpudivou sílu. Hra s těmito stavebnicemi je pro děti velmi přínosná. Pomáhá rozvíjet jemnou motoriku, prostorovou představivost, koordinaci ruky a oka, koncentraci, logické myšlení, řešení problémů a kreativitu.
 
 
Novým materiálem, s kterým se děti mohou seznámit, je korek. Hračky jsou vyráběny z původního surového korku. Jsou navržené tak, aby inspirovaly děti ke hře a učení a snaží se děti přiblížit k přírodě. 100% přírodní, měkký a lehký materiál, odolný proti nárazům je vhodný pro všechny věkové kategorie dětí. Tyto hračky jsou zcela kompostovatelné a splňují nejvyšší standardy kvality a bezpečnosti.
 
 
 
Zkuste si spolu s dětmi zavzpomínat na své dětství a ukažte jim, s jakými hračkami jste si dokázali užít spoustu zábavy. Zahrajte si spolu kuličky, roztočte káču nebo si zaskákejte přes švihadlo. Pro nejmenší děti můžete vybrat nesmrtelné chrastítko ŠPENDLÍKHračky rozvíjí nejenom jemnou a hrubou motoriku, ale dětskou fantazii a podporují rozumový vývoj.
 
 
 

Autíčka patří neodmyslitelně mezi základní dětské hračky. S autíčky si nehrají jen kluci, ale i malé slečny. Nejmenší děti lezou a posouvají autíčka po podlaze, rozvíjí si tak v rámci hry své motorické schopnosti a posilují dokonale své tělo. Dřevěná skládací autíčka pak dokonale procvičí malé dětské ruce a prstíky, stejně tak jako potrápí malou hlavičku. Větší děti pak ocení spojení autíček s různými dráhami a silnicemi, kostkami nebo balančními prkny. Mohou zde rozvíjet svoji fantazii, kreativitu, ale také trpělivost a soustředění. Spojením autíček s různými dráhami a silnicemi se děti nenásilně naučí pravidla provozu. Spojovací dráhy nabízí dětem nespočet možností, jak je spojit. Vytvořte různě dlouhé roviny, zatáčky, křižovatky nebo okruhy.

Autíčka patří i mezi terapeutické prvky v pedagogických a psychologických poradnách. Pomáhají rozvíjet grafomotoriku, jemnou motoriku, pomáhají zlepšovat vnímání ruky v prostoru, vytrvalost, kreativitu a mysl. Ke zklidnění jsou využívány i při práci s dospělými.

wtp 24hi 1 (1)
 
 
3e4b4830ca51e4a72b0f2aa45ad638d9.1600x1200
 
WAY TO PLAY Back and Forth - yellow


 

Tým Spokonožky

(produkty:spokonozka.cz)