Hračky v souladu s přírodou

V dnešní době je na trhu nepřeberné množství hraček pro děti. Každý z nás chce pro své dítě to nejlepší, každý z nás má jinou představu o tom, která hračka je pro dítě užitečná a která ne. Můžeme vybírat z hraček plyšových, dřevěných, plastových, kovových atd. Můžeme pořídit různá leporela, stavebnice, skládačky, plyšáky, autíčka, panenky... Novinkou na našem e-shopu jsou hračky od firmy Detoa - krásné dřevěné propracované a smysluplné hračky v souladu s přírodou.

obr. 1+2 dřevěné hračky Detoa

Detoa se sídlem v Albrechticích je česká firma vyrábějící dřevěné hračky, které prochází několika testy, jsou zdravotně nezávadné a certifikované. Jelikož jsou určeny i nejmenším dětem, musí projít všemi nejpřísnějšími testy. Hračky jsou vyráběny z kvalitního dřeva a pomáhají přirozeně rozvíjet jemnou i hrubou motoriku, zrak i sluch. Navíc dřevěný materiál učí děti kladnému vztahu k přírodě.

obr. 3+4 Detoa navlékání pro nejmenší

A čím jsou dřevěné hračky v dnešní době výjimečné?

Jelikož rozmach umělých hmot a plastů byl v poslední době obrovský, dřevěné hračky si v sobě uchovávají kus přírody. Ve srovnání s plastovými hračkami jsou kvalitnější, často se musí část nebo celá hračka vyrábět ručně. Výrobky ze dřeva si uchovávají originální design a působí neokoukaným dojmem. Při výrobě dřevěných hraček se jedná většinou o opracování kusu dřeva do požadovaného tvaru, nehrozí tak, že by byly smontovány z X malých částeček, které by se mohly uvolnit, jako to bývá u umělohmotných hraček. Dřevěné hračky tak můžeme považovat i za bezpečnější. 

Jak je vidět dřevěné hračky jsou ekologické, bezpečné, odolné a potěšíte s nimi dítě kteréhokoliv věku. 

obr. 5+6 Detoa motiv s Krtkem

Krásný vzhled mají i hračky ponechané bez barvení v přírodním odstínu dřeva. Pokud je však žádoucí, aby vynikl určitý detail, používají se kvalitní, certifikované a ekologické barvy a laky. Jejich použití musí být schváleno pro děti jakéhokoliv věku a nezatěžující životní prostředí. 

A jaké novinky u nás naleznete?

Krteček je klasika. Kdo by neznal krtka a jeho kamarády. Klasická postavička, která je oblíbená u dětí i dospělých již po mnoha generací. Zahrajte si s krtkem pexeso, ukažte dětem, jak se navíjí jo-jo, nejen kluci si oblíbí krtkova autíčka nebo se děti zábavně s krtkem naučí základní počty.

obr. 7+8+9 Detoa - hračky s Krtkem

Pro úplně nejmenší děti jsou vhodné chrastítka, housenky, kroužky, která se jim dobře drží. Batolata potěší různá provlékadla a pyramidy, navlékání předmětů na tyč, stavění kostek. Lezoucí děti rády posouvají autíčka a různé další předměty po zemi. Skvělou službu Vám v tomto smyslu udělají krtkova autíčka, různá zvířátka, která poté mohou starší děti s sebou tahat i na šňůrce, zdokonalovat tak orientaci v prostoru, chůzi i jemnou motoriku.

obr. 10+11+12 Detoa pro nejmenší

Se staršími dětmi si zahrajeme pexeso, které se Vám nebude lámat a mačkat, krásné dřevěné čtverečky se dětem dobře otáčí. Nechte rozvíjet kreativitu a fantazii s kuličkovými dráhami nebo dráhou domino. Malé stavitele jistě potěší i montovací autíčko.

Tým Spokonožky

(zdroj foto: archiv autorky, spokonozka.cz)