Nezapomeňte během 22.–⁠28.5.2023 využít naší akce, k příležitosti oslavy Dne her (28.5.), na dopravu za 1 Kč se Zásilkovnou!

Magnety SMARTMAX - recenze

Dnes se podíváme na další z parádních hraček, které Vaše děti nejen zabaví, ale i podpoří v jejich rozvoji. Belgická značka SMARTMAX přináší na trh, jak již název napovídá, chytré stavebnice. Patří do kategorie vzdělávací magnetické hry, díky níž děti zcela nenásilně vtáhne do světa fyzikálních jevů. Pojďme se dnes podívat na základní prvky, principy a výhody těchto stavebnic, které jsou vhodné již pro děti od jednoho roku.

 

HRAJI SI A PŘITOM SE VZDĚLÁVÁM

V poslední době se mezi hračkami dostávají do popředí magnety. Magnetické hračky můžeme pořídit v mnoha podobách. Základními prvky stavebnic SMARTMAX jsou kuličky a tyčinky. Všechny díly jsou dostatečně velké, dětem padnou dobře do ruky a dobře pak s nimi manipulují, jsou zároveň dostatečně bezpečné. Magnety jsou totiž schované uvnitř gumové části. Stačí jen přiblížit dva opačné póly k sobě a součástky skvěle drží. Ale co se to děje? Jak to, že opačně to nefunguje? Nechte děti tento nový svět prozkoumat a poté jim můžete ukázat, jak na to. Ze základních prvků tak děti mohou stavět různé 2D i 3D modely a vše záleží jen na jejich fantazii a kreativitě. Jak vidíte, zcela nenásilnou formou se děti učí. A to je princip učení v dětském věku. 

 

MÁM DOMA SVOJI PRVNÍ STAVEBNICI SMARTMAX

Všechny sady jsou zabaleny v krásných pevných barevných krabicích, na kterých máte vyobrazeno, z kterých částí se stavebnice skládá, jak magnety fungují, kolik částí sada obsahuje a doporučený věk. Krabice je pevná a odolná, zůstane Vám pak jako box, kam můžete po hraní magnetky opět uložit. Vetší sady jsou baleny do plastových boxů.

UČÍM SE HROU - POZNÁM SVĚT MAGNETŮ

Těmito hračkami pak dokážete u dětí rozvíjet mnoho dovedností. Pomáhají rozvíjet jemnou a hrubou motoriku, prostorovou představivostkoordinaci ruky a oka, ale i další smysly, koncentraci, logické myšlenířešení problémů a kreativitu. Učí se barvy, tvary, vnímají různé materiály, rozpoznávají zvířátka atd. Dále děti prozkoumávají, jak na sebe jednotlivé části působí

 

A JAK TO VŠECHNO FUNGUJE?

Základní sadu s kuličkami a tyčkami, pak lze rozšiřovat o další již tematické sady. Magnetické tyčky jsou rozděleny do různých barev a dvou délek. Magnety delších tyčinek jsou pak silnější než ty u kratších. I barvy mají svůj význam. Studené barvy (zelená, modrá, fialová a bílá) mají severní pól orientovaný ven, teplé barvy (červená, žlutá, oranžová a růžová) mají ven směřovaný jižní pól. Je tak jasné, že studené a teplé barvy se navzájem přitahují, dáte-li však k sobě dvě studené či dvě teplé barvy, budou se odpuzovat. Tyčinky pak můžete spojovat s kuličkami a stavět tak různé modely.

JAKÉ SADY NA MĚ ČEKAJÍ?

Podle věku a zájmu dětí lze koupit i tematickou sadu magnetů. Pořídit tak můžete nejrůznější zvířátka (domácí, z divočiny, dinousary), vláček s vagónky, autíčka, kuličkové dráhy a mnoho dalších. Výhodou je, že se všechny kousky SMARTMAX dají mezi sebou kombinovat a spojovat. Vybere si tak každý kluk i holčička. Děti si pak samy dokáží i vymyslet spoustu vlastních her. Jistě je uvidíte, jak chodí doma s tyčinkami a zkouší, kam by se jen mohla přichytit. Jsou pak fascinovány, že na určitý předmět to jde a na jiný ne. 

 

Podpořte u svých dětí manuální zručnost, prostorovou představivost a zvídavost při řešení jednoduchých problémů.

Sady SMARTMAX si oblíbí již nejmenší děti a uvidíte, že nezůstanete u jedné sady.

Tým Spokonožky

(foto - archiv autorky)