MUFFIK nebo ORTODON?

Často se nás ptáte, jestli pořídit podlahy MUFFIK nebo ORTODON. Jak se od sebe liší, jakou mají funkci, které podlahy jsou lepší?

obr. 1+2 ortopedické podlahy Muffik                                 obr. 3 ortopedické podlahy Ortodon

Ortopedické podlahy Muffik i Ortodon slouží ke stimulaci chodidel, aktivaci klenby nožní, k nácviku rovnováhy, stability a posilování středu těla. Záleží tedy spíše na Vás, jaká značka nebo typ podlah je Vám sympatičtější.

Za nás doporučujeme spíše značku Muffik. Je to česká značka, český výrobce, podpora lokálního trhu. Muffik je vlastnostmi a vývojem o krok dále než Ortodon. Muffik spolupracuje na vývoji podlah s Ostravskou univerzitou.

obr. 4+5+6 ortopedické podlahy Muffik a Ortodon

Podlahy Muffik jsou inspirované především přírodou (jsou to odlitky reálných přírodních povrchů, tedy kromě hada a ježka). Je propracovanější, vzhled podlah je reálnější, má přísnější certifikace, na designu podlah se spolupracovalo s fyzioterapeuty a podology, výrobky jsou neustále doplňovány novými inovativními tvary.

Díky tvaru puzzle se lépe skládají do sebe a vyrábí se i minipuzzle (4 kusy mini je jeden velký dílek), které jsou dětmi velmi oblíbené. Ocení je i nejmladší například při růstu zoubků a k trénování ručiček.

 obr. 7+8+9 ortopedické podlahy Muffik - mini

POZOR! MUFFIK A ORTODON VŠAK NEJSOU NAVZÁJEM KOMPATIBILNÍ!!!

Podlahy jsou odzkoušeny do cca 120kg, více tvarované, tzv. 3D podlahy zhruba do 90kg.

Pokud však máte doma Ortodon, určitě nezoufejte. Svůj účel splní také na jedničku. Navíc mezi podlahami najdete třeba mech a také mech zvukový, který vydává zvukové signály, když jsou na něm nohy správně umístěny. Zajímavým vzorem je také motiv vesmíru. Koberečky s vyobrazením vesmírných raket, planet, komet a zábavných mimozemšťanů nás během hry přibližují tajemstvím vesmíru. Děti budou rády na takových koberečcích nejen cvičit, ale také rozvíjet jemné motorické dovednosti dotykem prstů „vesmírných“ prvků. Neobvyklá barva koberečků okouzlí magickými odstíny zlata a stříbra.

 obr. 10+11 Ortodon vesmír                                                                            obr. 12 Ortodon mech

I u značky Ortodon můžete najít různé stupně tvrdosti u podlah, více členité můžeme zařadit mezi tzv. podlahy s 3D prvky, které jsou doporučovány u diagnózy valgózní kotníky. Jednotlivé podlahy také rozvíjí smyslové vnímaní a ze všech si můžete pořídit velký ortopedický koberec. Jednotlivé podložky si můžete nakombinovat nebo si vybrat již sestavenou sadu.

U značky Muffik můžete vybírat z měkkých, tvrdých, 3D, eko i mini podložek. Specifické jsou podlahy, z kterých si složíte magické puzzle. I u Muffika si můžete vytvořit svůj koberec nebo si pořídit již sestavený set. Pro milovníky přírodních odstínů doporučujeme variantu eko doplněnou o ostatní podlahy v béžové, šedé či hnědé barvě. 

 obr. 13+14+15 ortopedické podlahy Muffik

Ať již vyberete Muffik nebo Ortodon, Vaše nohy budou rády za každý stimul, který jim poskytnete.

Tým Spokonožky

(foto: spokonozka.cz, archiv autorky)