TIPY NA DÁRKY PRO ŠKOLÁKY

Pokud máte doma školáka, víte, že už to jsou děti se svým názorem a přesně vědí, co by pod stromečkem chtěli najít. Chtěli byste je přesto potěšit a překvapit neotřelým dárkem, který nenápadně procvičí, zaktivuje a nakonec i zrelaxuje nejen tělo, ale i mysl? Tak to se pojďte podívat právě k nám.

ZÁBAVA S HLUBŠÍM VÝZNAMEM

Nabídněte dětem kostky, puzzle, stavebnici a uvidíte, že hned budou vědět, jak si s ním hrát či ji skládat. To samé je i s našimi ortopedickými masážními podlahami. Postavíte před děti krabici, ony ji nadšeně rozbalí a hned začnou podložky skládat. Výhodou je, že není žádný zaručený návod, jak mají být poskládány. Vedle sebe, za sebou, cik cak, jen tak položené na zemi? Vše je správně a vše je ok. Po sestavení budou děti skvěle trénovat nejen své nohy, ale i zbytek těla, pokud máte doma i nadšeného sportovce, je to i vhodná kompenzace po tréninku.

10834-1_smartivity-stavebnice-zavodni-auto 10369_elou-puzzle-kostky-12
Smartivity stavebnice – Formule ELOU Puzzle Block – korkové puzzle 
 

Pokud již s docházíte např. na fyzioterapii a řešíte určitý problém, máme pro Vás speciálně nachystané sady, zacílené na nejčastější dětské diagnózy. Pokud chcete jen probudit a promasírovat chodidla, máte celkem volnou ruku ve výběru.

12837-3_valgozita-muffik 12774_spokonozka-set-valgozni-kotniky-8ks
Ortopedické podlahy MUFFIK VALGOZITA set 15ks Set ortopedických podlah ORTONATURE Valgózní kotníky 8ks
 
 
A která sada by Vás mohla potěšit? Spoustu zábavy zažijete se sadou Muffik FUN, s rotanou to vždy parádně roztočíte. Na nožky, záda a zbytek těla perfektně zacílíte např. sadou držení těla/aktivace středu těla, velikán či nejoblíbenější desítka. Ty najdete nejen u Muffika, ale i Ortonature. Na problémy s kotníčky jsou speciálně sady valgozita.
 

 

 

Pokud chcete jen pár kousků a necílíte na žádný problém, můžete vybírat vcelku bez omezení. Naším tipem je např. Muffik set had, set medium nebo duhová melodie od Ortonature. K rannímu probuzení nohou se hodí i sady Ortek, kterou můžete dětem poskládat pod postel a již při prvním kroku dostanou nožky ten správný impuls.
 

VSTÁVAT A CVIČIT – RANNÍ ROZCVIČKA

Pokud by Vás naše masážní podlahy zaujaly natolik, že byste na nich chtěli cvičit, není nic jednoduššího, než je doplnit o naše pohybové karty se Surikatou. Pojďte si z našeho balíčku 25 pohybových karet některou vytáhnout a podle ní si zacvičte.
13437-4_spokokarty-nahled
Pohybové karty k ortopedickým podlahám Set ortopedických podlah ORTONATURE Ranní zázrak 10ks

KOUSEK PŘÍRODY DO DĚSKÉHO POKOJE

Máte doma milovníka přírody? Chodí vaše dítě rádo naboso a prozkoumává krásy okolí? Tak potom ho jednoduše potěšte kořenovým kobercem RootyRug. Kořenový koberec vnese do pokojíku klidnou atmosféru lesa, louky či parku. Probudí nejen dětské nožky, ale bude i skvělou hrací dráhou. Pro mladší školáčky vybírejte ze zvířecích vzorů, pokud máte doma již staršího školáka, můžete pořídit koberec v zemitých či neutrálních tónech.

11854_bosky-piskem-a-mechem-2
RootyRUG Yin Yang - BOSKY PÍSKEM A MECHEM Kořenový koberec RootyRUG KIDS – Ptáček
MÁME DOMA ZAPÁLENÉHO SPORTOVCE

Pokud děti rády sportují již se intenzivně věnují určitému sportu, je vhodné zařadit i určitá kompenzační, rovnovážná a balanční cvičení, která aktivují ty části těla, jenž mohou být tréninkem opomíjeny. Zapomínat by se nemělo ani na protahování.

Velkou zábavu, u které děti procvičí celé tělo, zažijí s nejrůznějšími čočkami, polokoulemi, půlválci, měkkými podložkami nebo bosu. Aby děti cvičení bavilo, nechte je sestavit si svou bláznivou dráhu, do které Vás určitě zapojí. Uvidíme, kdo bude šikovnější ????

6950_317-kartonek-se-4ks 8764_senso-balance-bar-pulvalec-togu 8848-1_halfball-balancni-polokoule-14cm (1)
TULLO – ČOČKA 16CM 4 KS KARTON BALANČNÍ POLOKOULE SET 14CM SENSO BALANCE BAR PŮLVÁLEC – TOGU
 

Bez barevných bláznivých kamenů by to ovšem nebyla ta pravá dráha. Školáci již budou kameny vesele stohovat na sebe a předhánět se, kdo vyleze výše nebo kdo vymyslí bláznivější cvičební kousek. Po cvičení si z jednotlivých kamenů udělejte sedátka a protáhněte se.

WhatsApp Image 2022-09-28 at 16.31.54 IMG_9881

 

HRAČKA POTĚŠÍ I VĚTŠÍ DĚTI

10780-1_geosmart-magneticka-stavebnice-solar-spinner-23-ks

Správná hra baví v každém věku. Pro školáky jsou nachystány různé stavebnice, které procvičí nejen hlavu při přemýšlení, ale i ruce při skládání. Vybírejte SMARTMAX, GEOSMART či SMARTIVITY stavebnice a nesáhnete při volbě dárku vedle.
 

UMĚNÍ UVOLNIT TĚLO I MYSL

Po návratu ze školy, kroužku či tréninku bychom neměli zapomínat ani na uvolnění těla a mysli, ale i relaxaci. Pro děti je to důležité, k utřídění mnoha informací, které se k nim během celého dne dostávají. Pusťte si relaxační hudbu nebo se jen tak posaďte a zavřete oči. Když jsou děti neklidné a roztěkané, zkuste je zlehka promasírovat měkkým míčkovacím míčkem či ježkem.

8740_wtyjcj 13629-2_2ks-pranamat-prirodni-levandulova 12657_antistresova-pomucka-muffik
MASÁŽNÍ JEŽEK ŽMOULÍK 5CM Pranamat ECO – MASÁŽNÍ SET 2ks Antistresová pomůcka MUFFIK
 

Půjčte jim do ruky antistressball nebo antistress pomůcku od Muffika. Může to být takový jejich tajný pomocník, schovaný kdekoli v kapse. K uvolnění těla snadno pomohou nejen dětem, ale také celé rodině masážní podložky Pranamat ECO.

Doufáme, že se Vám naše tipy na dárky pro školáky líbily :)

Tým Spokonožky