Tipy na vánoční dárky pro děti do 3 let

Z malého miminka už nám vyrostlo zvídavé běhající a poskakující dítě. U dětí do 3let věku se rozšiřuje spektrum zájmů oblastí, které můžeme rozvíjet. Zaměřujeme se na hrubou motoriku, jemnou motoriku, sociální a citový rozvoj, děti jsou schopné hrát první jednoduché hry. Pojďme se spolu podívat na vánoční tipy pro děti do 3 let.

GONGE HMATOVÉ PODLAHOVÉ DISKY SET 10KS (G2117)
 

 

ORTOPEDICKÉ PODLAHY PRO DĚTI DO 3 LET

Poté, co se dítě rozchodí je potřeba nožky a celé tělo, které nesou, udržovat ve správném postavení. Představa je jedna věc, realita věc druhá. Již u malých dětí se setkáváme s problémy pohybového aparátu. Jak často doporučujeme, je vhodné řešit i u malých dětí problémy pohybového aparátu s fyzioterapeutem. Ortopedické podložky u dětí do tří let by měly být kombinovány měkké i tvrdé, k posílení hlubokého stabilizačního systému poté i 3Dpodlahy. Masážní koberečky tak mohou působit preventivně i jako terapeutický prostředek, kdy si můžete vybrat speciálně sestavenou/doporučenou sadu.

 

CVIČEBNÍ POMŮCKY PRO DĚTI DO 3 LET

Pokud se již u dětí objeví problém na pohybovém aparátu, je důležité začít jej řešit včas. Ortopedické podlahy je vhodné doplnit o některou z cvičebních pomůcek. Vhodné jsou nejrůznější míče, ať již malé měkké míče (overbally) a gymbally. Rovnováhu a koordinaci je vhodné trénovat na balančních pomůckách (disky, polokoule, podložky, čočky).

 

HRY PRO DĚTI DO 3 LET

Mohlo by se zdát, že děti do 3let věku nevydrží dlouho s pozorností u různých her. Mnohdy nás však překvapí. Zkoušejte s dětmi trénovat základní herní pravidla. U pexesa lze vybrat několik dvojic, aby nebyla hra příliš dlouhá, u Člověče, nezlob se, lze začít s jednou, dvěma figurkami. I tříleté děti zvládnou skládat jednoduchá puzzle

 

AUTA A AUTODRÁHY 

Autíčka patří neodmyslitelně mezi základní dětské hračky. S autíčky si nehrají jen kluci, ale i malé slečny. Děti lezou a posouvají autíčka po podlaze, rozvíjí si tak v rámci hry své motorické schopnosti a posilují dokonale své tělo. Dřevěná skládací autíčka pak procvičí malé dětské ruce a prstíky, stejně tak jako potrápí malou hlavičku. Děti také ocení spojení autíček s různými dráhami a silnicemi, kostkami nebo balančními prknyMohou zde rozvíjet svoji fantazii, kreativitu, ale také trpělivost a soustředění. Spojením autíček s různými dráhami a silnicemi se děti nenásilně naučí pravidla provozu. Spojovací dráhy nabízí dětem nespočet možností, jak je spojit. Gumové silnice WAYTOPLAY se snadno spojují. Děti mohou kombinovat křižovatky, zatáčky, parkoviště, rovinky a další. Silnice a dráhy si můžete vzít s dětmi ven, na písek, do sněhu, k bazénu nebo s nimi prostě zůstat doma.

 
 

 

HRAČKY PRO ROZVOJ JEMNÉ MOTORIKY U DĚTÍ DO 3 LET

Tak jako jsou rozdíly u dětí v pohybovém projevu (hrubé motorice), jsou mezi  malými dětmi rozdíly i v práci rukou - jemné motorice. Většinou záleží na tom, zda měli možnost se s určitou hračkou/pomůckou seznámit. U dětí jsou stále oblíbené různé kostky a stavebnice, panely s aktivitami, začínají se zajímat i o pastelky a další výtvarné pomůcky. Děti začínají objevovat balanční hry, baví je prozkoumávat různé povrchy, navlékají korálky na šňůrku, zajímá je princip kuličkové dráhy atd.

 

Tým Spokonožky