E-SHOP SPOKONOŽKA SLAVÍ 3. NAROZENINY. K příležitosti 3. narozenin e-shopu využijte slevový kód 3NAROZENINY na DOPRAVU ZDARMA při objednávce nad 500 Kč! Připravili jsme také k oslavě E-book PRŮVODCE ORTOPEDICKÝMI PODLAHAMI! Najdete ho v záložce: Doplňky k podlahám.

VÝZVA 10000 KROKŮ

A je to opět tady. Krokovací výzva 10 000 kroků pro zdraví. Loňský podzim byl pro nás v krokové výzvě premiérou, duben 2022 je pro nás ve znamení nejen soutěže, ale i jako partnera celé akce. Pojďte do toho s námi, zvedněte se ze židlí a udělejme společně něco pro své zdraví

 
 

 

POJĎME SE HÝBAT

Je všeobecně známo, že pohybová aktivita je prospěšná a měla by být přirozenou součástí našeho života. Je na každém z nás, který pohyb si zvolí, která pohybová aktivita nás baví. Nejpřirozenější a nejjednodušší formou pohybu je obyčejná chůze, přirozený pohybový projev člověka. A kolik kroků denně bychom měli ujít? Jaká je ta magická hranice? A kde se vzalo číslo 10 000 kroků?

Limit 10 000 kroků se objevil jako marketingový tah před olympijskými hrami v Tokiu v roce 1964. Firma Yamasa začala propagovat a prodávat krokoměr, který se jmenoval Manpo-kei, což lze přeložit jako měřič 10 000 kroků. Od té doby se tato magická hranice ukotvila v myslích zákazníků. Stala se tak i symbolem výzvy, která má za cíl rozpohybovat co nejvíce lidí všech věkových i váhových kategorií, pohlaví, sportovců i nesportovců atd.

 

KROKOVACÍ VÝZVA

Každý může soutěžit sám za sebe, sestavit si pracovní, firemní, rodinný či kamarádský tým, či soutěžit v rámci zapojeného města. I když se výzva jmenuje DESET TISÍC KROKŮ, cílem nemusí být ujít tolik kroků za den, ale začít se více hýbat, být více aktivní. Studie totiž ukázaly, že i když zvýšíte svoji běžnou denní aktivitu a uděláte o dva tisíce kroků více, než jste zvyklí, má to pro vaše zdraví velký význam.

 

Ve výzvě můžete chodit, běhat či provozovat nordic walking. Hlavním soutěžním cílem jednotlivce a týmu je nasbírat co nejvíce bodů. Dílčí nesoutěžní cíle jednotlivce jsou užít si kilometry ve třech povolených disciplínách, vykonat osobní virtuální pouť po krásách naší republiky a zažít pestrý měsíc plný pohybu.

Dubnová virtuální pouť vede z města Bruntál do města Dobříš. Každý den, kdy zaznamenáte Vaši aktivitu, se otevře jeden z třiceti úseků virtuální trasy. Každý úsek vám odhalí zajímavosti v daných místech.

Spokonožka patří v dubnu mezi partnery celé akce a také jsme vytvořili firemní tým. Exkluzivně pro účastníky výzvy jsou ve spolupráci s partnery akce připraveny nejrůznější slevy. Slevové kódy naleznete po přihlášení v portálu, tak neváhejte a nezapomeňte se registrovat a přihlásit.

Tým Spokonožky, www.desettisickroku.cz