VÝZVA 10000 KROKŮ

A je to opět tady. Krokovací výzva 10 000 kroků pro zdraví. Loňský podzim byl pro nás v krokové výzvě premiérou, duben 2022 je pro nás ve znamení nejen soutěže, ale i jako partnera celé akce. Pojďte do toho s námi, zvedněte se ze židlí a udělejme společně něco pro své zdraví

 
 

 

POJĎME SE HÝBAT

Je všeobecně známo, že pohybová aktivita je prospěšná a měla by být přirozenou součástí našeho života. Je na každém z nás, který pohyb si zvolí, která pohybová aktivita nás baví. Nejpřirozenější a nejjednodušší formou pohybu je obyčejná chůze, přirozený pohybový projev člověka. A kolik kroků denně bychom měli ujít? Jaká je ta magická hranice? A kde se vzalo číslo 10 000 kroků?

Limit 10 000 kroků se objevil jako marketingový tah před olympijskými hrami v Tokiu v roce 1964. Firma Yamasa začala propagovat a prodávat krokoměr, který se jmenoval Manpo-kei, což lze přeložit jako měřič 10 000 kroků. Od té doby se tato magická hranice ukotvila v myslích zákazníků. Stala se tak i symbolem výzvy, která má za cíl rozpohybovat co nejvíce lidí všech věkových i váhových kategorií, pohlaví, sportovců i nesportovců atd.

 

KROKOVACÍ VÝZVA

Každý může soutěžit sám za sebe, sestavit si pracovní, firemní, rodinný či kamarádský tým, či soutěžit v rámci zapojeného města. I když se výzva jmenuje DESET TISÍC KROKŮ, cílem nemusí být ujít tolik kroků za den, ale začít se více hýbat, být více aktivní. Studie totiž ukázaly, že i když zvýšíte svoji běžnou denní aktivitu a uděláte o dva tisíce kroků více, než jste zvyklí, má to pro vaše zdraví velký význam.

 

Ve výzvě můžete chodit, běhat či provozovat nordic walking. Hlavním soutěžním cílem jednotlivce a týmu je nasbírat co nejvíce bodů. Dílčí nesoutěžní cíle jednotlivce jsou užít si kilometry ve třech povolených disciplínách, vykonat osobní virtuální pouť po krásách naší republiky a zažít pestrý měsíc plný pohybu.

Dubnová virtuální pouť vede z města Bruntál do města Dobříš. Každý den, kdy zaznamenáte Vaši aktivitu, se otevře jeden z třiceti úseků virtuální trasy. Každý úsek vám odhalí zajímavosti v daných místech.

Spokonožka patří v dubnu mezi partnery celé akce a také jsme vytvořili firemní tým. Exkluzivně pro účastníky výzvy jsou ve spolupráci s partnery akce připraveny nejrůznější slevy. Slevové kódy naleznete po přihlášení v portálu, tak neváhejte a nezapomeňte se registrovat a přihlásit.

Tým Spokonožky, www.desettisickroku.cz

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení