FAQ - BAREFU DOTS

Co jsou DOTS?

DOTS jsou designové podlahové doplňky do interiéru, které v sobě nesou funkci stimulace chodidel bez potřeby extra cvičení.

 V čem jsou jedinečné?

Jsou výsledkem tříletého doktorského výzkumu v oblasti podlahových stimulačních prvků v interiéru a exteriéru.

Za DOTS stojí malá rodinná firma a jsou vyráběny ze slovenského jasanového dřeva.

Každá piškotka projde několikrát rukama řezbáře, potom je zkontrolována, podlepena a zabalena v originální kapse, s vlastním barefu designem, ušité na Slovensku.

V neposlední řadě se v DOTS ukrývá náš entuziasmus pro bosou chůzi, kterou se pravděpodobně nakazíte i vy!

Jak DOTS fungují?

Sady se rozdělují podle druhu stimulace a to na statickou a aktivní.

Sada static je určena na senzorickou stimulaci jednotlivých bodů na plosce nohy, přičemž jsou částečně zapojeny svaly chodidla. Sada static má extra povrchovou úpravu proti vlhkosti a proto je vhodná ke dřezu či umyvadlu. 

Sada active je určena k aktivní stimulaci chodidel, kdy změna chůze nastává při došlapu na DOTS, a proto je třeba je aplikovat na křižovatku pohybu.

Kde mohu aplikovat DOTS?

Na základě velikosti prostoru je možné určit, která sada je nejvhodnější.

Otevřený prostor se směrem pohybu z více stran si bude pravděpodobně vyžadovat větší sadu (36ks), zatímco chodba nebo jednosměrný prostor si vystačí i s menší sadou (25ks). Na místo u umyvadla či dřezu je potřebná sada static (12ks), kvůli povrchové úpravě proti vlhkosti.

Co zahrnuje balení DOTS?

DOTS jsou prodávány v plátěném sáčku po 12, 25, 36 a 100 kusech nebo v tubusu po 25 nebo 36 kusech

Plátěný sáček obsahuje návod k použití a brožuru, která obsahuje výběr důležitých informací o chodidlech, chůzi, botách a stimulačních podlahových prvcích v domácnosti. Balení také obsahuje náhradní nálepky a jednu vygravírovanou DOT.

Sada TUBUS obsahuje návod k použití, náhradní nálepky a jednu vygravírovanou DOT.

Lepí se přímo na podlahu nebo na podložku?

Lepí se přímo na podlahu oboustrannou lepicí páskou, kterou jsou již DOTS dopředu podlepené... a drží dobře.

Použitá lepicí páska drží DOTS dostatečně pevně a nehrozí neúmyslné nebo ani úmyslné odlepení dětskými rukami.

V případě potřeby se dají DOTS odlepit, a na většině podlah nezůstane po jejich předchozí aplikaci žádná stopa (u podlah s tendencí změny barevnosti, jako je například dřevo, je po delší době možný barevný rozdíl s okolní podlahou - stejný efekt jako s nábytkem či kobercem) .

Doma chodím v pantoflích - mají pro mě DOTS význam?

DOTS jsou navrženy na stimulaci bosých chodidel a chodidel v ponožkách.

Při přechodu po DOTS v pantoflích se neprojeví zamýšlený stimulační účinek.

DOTS však nejsou překážkou pohybu po interiéru, pokud pantofle nosíte.

Používání DOTS s ponožkami je naprosto v pořádku. Dávejte si však pozor na přílišné stažení prstů, které nastává v úzké ponožce. V takovém případě nepoužíváte prsty na balancování a svaly nohy musí nepřirozeně korigovat daný pohyb.

Jak je to s úklidem?

Při vysávání nepřekáží  a dokonce po nich přejede i robotický vysavač. 

DOTS jsou podlepené po celé podstavě tenkou oboustrannou lepící páskou, a proto se pod ně nedostávají nečistoty a nezachytávají se na nich vlasy. Díky povrchové úpravě voskem a olejem mají DOTS zvýšenou odolnost vůči znečištění a vodě. Při vysávání s nástavcem s vyššími štětinami  nepřekáží  a dokonce po nich projde i robotický vysavač  (i když se tam může trošku zaseknout). Mytí podlahy také není problém - mopem / hadrem lze projít okolo, ale i po DOTS a takové krátkodobé vystavení vodě jim nevadí.

Parní čistič také není problém. Nálepky na DOTS jsou stavěny na dlouhodobé teploty v rozmezí -30 ° až + 90 ° C a při krátkodobé zátěži zvládnou až 150 ° C. Při parním čištění může dojít k mírnému odstranění oleje z Piškotky, což však nepřekáží při "pravých" odstínech - DOTS natural (jasan), akát, dub, ořech a lípa. Pigmentované Piškotky s odstínem akát a šedá nedoporučujeme, kvůli možné změně barevnosti.   

Mám doma zvíře (psa, kočku)

DOTS jsou součástí více domácností se čtyřnohými mazlíčky a je to v pohodě.

Páska po celé podstavě zabraňuje ulpívání chlupů pod DOTS a pevně je přidržuje na podlaze. Povrchová úprava je vhodná i na kontakt s dětskými slinami a tedy i těmi zvířecími. Tvrdé dřevo jasanu, je zase odolné vůči nájezdům vašeho miláčka.  

Jaká je výhoda DOTS oproti jiným stimulačním výrobkům?

DOTS byly vyvíjeny s myšlenkou, že člověk nemusí dělat žádnou extra aktivitu a vedle normálního pohybu po domácnosti se zároveň stimulují chodidla.

Z výzkumu vyplynulo, že všechny cvičící pomůcky člověk po určité době odloží, a přestane je používat. Stálou aplikací DOTS v křižovatce pohybu jsou nohy uživatele stimulovány několikrát během každého dne - jednoduše při každém přejití přes ně.

DOTS se mají stát stálou součástí vašeho interiéru, a proto jsou navrženy jako designový doplněk -  minimalistický funkční design  ve spojení s přírodním materiálem se tak výborně hodí do klasických i moderních a čistých typů prostor.

Mohu si je dát do sprchového koutu?

Zatím ne. ALE ...

Oboustranná páska, která je momentálně na DOTS, není vhodná do mokrého prostředí. Také jasan je tvrdé dřevo a vydrží určitou vlhkost, ale v současném provedení ho nedoporučujeme pro použití ve vlhkém prostředí. Pro aplikaci DOTS k umyvadlu je v nabídce sada static, která má extra nátěr, právě pro lepší vlastnosti ve vlhkém prostředí.

Mohu dát DOTS do exteriéru (na terasu)?

Zatím ne ...

jejich materiál a povrchovou úpravu jsme zvolili pro použití v interiéru. V exteriéru doporučujeme využít širokou škálu různých povrchů, které se tam přirozeně vyskytují.

Bosá procházka po různých přírodních površích je nejlepší možnou stimulací chodidel.

Je nutné mít Piškotky nalepené v celém interiéru?

Vůbec ne. Jak bylo uvedeno výše, aplikace DOTS se doporučuje na křižovatky pohybu v domácnosti. 

Proto je důležité DOTS nalepit na nejfrekventovanější přechodové místo a tak, abychom se jim nevyhýbali.

Rozložení DOTS může být geometricky pravidelné nebo náhodné - to už záleží od nápaditosti a kreativitě uživatele :).