HRAČKY PRO NEJMENŠÍ

Novorozené dítě dokáže zaujmout pouze krátký optický kontakt, hlasité zvuky děťátko lekají. Proto je v tomto období nejdůležitější přítomnost rodičů. Správné zvládnutí poporodní adaptace dítěti umožní další kvalitní vývoj. V postýlce může mít miminko svého muchláčka nebo usínáčka.

#ShowMore#

Okolo 4. – 6. týdne věku se miminku podaří krátce očima zafixovat obličej nebo hračku. Stačí když vyberete jednu nebo dvě. Vhodné jsou zpočátku jednoduché černobílé obrázky nebo leporelochrastítko (špendlík). Je však důležité nabízet hračku ze správné vzdálenosti (zhruba 30cm) od očí a ze správného místa (nad hrudníčkem), aby nedocházelo k záklonu hlavy. Nebo můžete hračku zavěsit na jednoduchou hrazdičku. V dnešní době už se nedoporučují hrazdičky se zkříženými oblouky, kde se zavěsí více hraček. Miminko neví, kam se dříve dívat a nesprávným zavěšením hraček navíc můžete provokovat záklon hlavičky. 

Pokud leží tříměsíční dítě pod hrazdičkou, sleduje i hračky v pohybu (závěsný kolotoč). Nabízené hračky by měly být lehké, dítě však již reaguje na jejich zvuk. Miminko se snaží do hraček máváním ručiček strefovat, nabízenou hračku ale ještě nedokáže uchopit. Za nejlepší hračku však považuje svoje ruce, které právě objevilo :-). Proto lze lehká chrastítka upevnit na zápěstí a dítě má o zábavu postaráno.

Ve 4 měsících dítě po nabízené hračce zvedá ručičky a zvedá při tom i nohy. Když hračku chytí, vkládá ji do úst a zkoumá ji. K výběru chrastítka je proto důležité přistupovat s rozmyslem. Mělo by být lehké a pro dítě snadno uchopitelné. Dítě při hře samozřejmě není jen na zádech, ale i na bříšku.

Okolo 10. měsíce dítě zkoumá hloubku prostoru. Poznáte to tím, že začne házet věci z výšky (vyhazuje věci z kočárku, hází lžičku na zem z jídelní židle). Toto lze trénovat házením různých předmětů do kbelíčku, existuje spoustu druhů vkládaček, nasazování kroužků na tyč a další. Oblíbenou hračkou dětí je pouštění autíček po dráze nebo posouvání kuliček v prstovém labyrintu. Nebojte se dětem půjčit do ruky pastelku, kreslící kuličku, prstové barvy a další.     

Nejprodávanější

3 položek celkem
PROFIBABY - Stimulační dřevěné kartičky 3. díl – Svět okolo nás 9ks
Výprodej Úklid skladu
299 Kč –67 %
99 Kč

PROFIBABY - Stimulační dřevěné černobílé kartičky 3. díl – Svět okolo nás 9ks.

Kód: S353CB
míč meteor
950 Kč

Velký barevný tavrovaný míč se 6 menšími kuličkami, které se vejdou do kráterů na povrchu.  Malé kuličky mají různě strukturované povrchy a lze je vyjmout a použít...

Kód: TICK-HMM
medium 461 1
259 Kč

Senzorické produkty jsou určeny pro cvičení rovnováhy, korekci vad držení těla i k masáži nohou. Tvary a barvy povrchu rozvíjejí zrak i jemnou motoriku.  Vhodné na házení,...

Kód: S317CB