MUFFIK - 3D podlahy

Znáte ježka, pobřeží, klády a roztočený twister? Ano, všechny tyto ortopedické podlahy od Muffika patří do tzv. 3D podlahVšechny tyto díly si lze pořídit samostatně nebo v 3D doplňkové sadě. 3D set je propracovaný souhrn prvků pro posílení středu těla a tím i trénování rovnováhy a stability. Bonusem je posílení kotníků a vnitřních svalů, které napomáhají správnému držení těla. Pojďme se na ně podívat, popsat si je a vysvětlit si, k čemu nám slouží.

obr. 1+2 rozšiřující 3D sada varianta A, B 

I chůzi po ortopedických podlahách můžeme zařadit k balančnímu cvičení. A proč je pro nás cvičení rovnováhy, stability a zároveň posilování středu těla důležité? Balanční cvičení nazýváme též cvičením stabilizačním, jehož cílem je zlepšení svalové rovnováhy a síly. Při tomto komplexním cvičení dochází k aktivaci svalů a jejich důkladnější spolupráci, zlepší se koordinace těla a následně se posílí hluboký stabilizační systém. Dochází k lepším a kvalitnějším reakcím těla na nečekané situace. Správně aktivovaný střed těla následně ovlivňuje postavení a funkci ostatních částí tělaNa správně aktivovaný střed těla a správný dechový stereotyp tak může navazovat správná aktivita ostatních částí těla.

obr. 3 twister                                          obr.4 ježek                                           obr. 5 klády 

Ortopedické podlahy s 3D prvky nám v takovém případě pomohou. Z tohoto důvodu jsou také doporučovány při potížích s oblastí nohy. Jsou to např. u dětí valgózní kotníky, vtáčení špiček nebo zakopávání. Všechny tyto obtíže tedy nejsou jen problémem nohy, ale právě oslabeného středu těla a svalů oblasti pánve.

obr.6 twister                                   obr.7 klády                                           obr.8 pobřeží

Ježek je bodlinkatý kamarád, který se stane dobrým společníkem Vás i Vašich dětí. Díky svým bodlinkám zaktivuje svaly nohou a zvýší jejich prokrvení. Twister je především balanční podlaha, která evokuje procházku ve vlnách nebo vzdušném víru. Propojením až čtyř dílů pak vznikne doslova tornádo. Díky pobřeží si procvičíte klenbu a nastimulujete chodidla. Na kládách si vyzkoušíte chůzi po popadaných stromech. Každým šlápnutím na tvarované a členité 3D podlahy navíc trénujete svou rovnováhu a koordinaci.

obr.9+10+11 ortopedické podlahy Muffik - 3D podlahy

 

3D podlahy jsou součástí i Muffik setů, zažijete s nimi spoustu zábavy a zaktivujete celé tělo. 

Tým Spokonožky

(zdroj foto: fotoarchiv autorky, spokonozka.cz)

 

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení