Doprava pouze za 49 Kč se Zásilkovnou! Platí do konce července.

O ZNAČCE MUFFIK

MUFFIK s.r.o. je rodinná, dynamicky se rozvíjející společnost s fyzickým zastoupením v Šumperku na Severní Moravě.

Hlavní motivací pro vytvoření ortopedických podlah byli naši nejmenší. Jako sportovci tělem a duší a novopečení rodiče, jsme se rozhodli v roce 2016 založit sportovní a pohybovou přípravku pro děti od 2 let. Postupem času jsme si začali všímat určitých disbalancí v pohybu těch nejmladších. Valgozita kotníků a kolen, W sed, propadlá klenba, ploché nohy a z toho pramenící oslabený střed těla, diastáza (rozestup dutiny břišní) a celkově špatné pohybové vzorce a držení těla. Přišla otázka, co s tím můžeme dělat? S kolegy z fyzioterapie jsme přemítali, jak posílit kotníky a kolena a zároveň zpevnit střed těla.

Byl krásný letní den… Náš roční syn pochodoval bosky po ostrých kamínkách, kde se ploska nohy krásně stála, skočil na trávu, kde se nožka příjemně natáhla, zabalancoval na starém pařezu a přeskočil na kámen. Tehdy vznikl ten nápad – pojďme dostat tyto outdoor stimuly do každé domácnosti, školky nebo školy. A tak vznikl MUFFIK (MUFF = přezdívka našich dětí). Můžeme tedy hrdě říct, že MUFFIK je rodinná firma, vyvíjející se každým dalším krůčkem našich dětí. Jednotlivé vzory jsou navrhované s láskou a kontrolovány ostřížím zrakem našich českých fyzioterapeutů a podologů. Kvalitu a složení deklarují nejpřísnější certifikační instituty – německá DEKRA a ITC Zlín. Díky tomu mohou Muffíky využívat i ti nejmladší (0-1 rok).

Rádi bychom poděkovali za zpětnou vazbu od rodičů, kteří posílají fotky s úžasnými výsledky jejich dětí. Podologům, fyzioterapeutům a zasvěceným pediatrům, kteří nás doporučují a jako první nenapíšou recept na vložky do bot.

Na co jsme ale nejvíce pyšní je úspěch u těch největších kritiků – u dětí. Děti Muffika milují.

CO VLASTNĚ PROJEKT MUFFIK JE?

Nejprve si vzpomeňme na naše bezstarostné dětství strávené v přírodě. Běhali jsme bosky v trávě, po kamenech u řeky i po jehličí a šiškách v lese. Přeskakovali jsme padlé klády a balancovali na nich. Brouzdali jsme se na břehu moře, nebo řeky, hledali prázdné lastury a stavěli hrady z písku, nebo bláta. Neseme si z dětství vzpomínky na příjemné pocity pod nohama.

V dospělosti jsme se přestěhovali do velkých měst a už nás neobklopuje příroda, ale betonová džungle.

Neměli bychom zapomenout, že první roky života dítěte jsou právě ty, kdy objevuje svět pomocí hmatu. Jemná motorika přispívá ke správnému vývoji řeči.

Hladký povrch nemůže dát dítěti reálnou představu o tom, co ho opravdu obklopuje. Je velmi důležité, aby poznávalo svět prostřednictvím různých hmatových vjemů lišících se tvrdostí, povrchovou strukturou i tvarem.

Nebylo by skvělé, kdyby nám ty dny strávené v přírodě s kamarády mohlo aspoň trochu něco připomenout?  V bytě, nebo domě se však jen tak po trávě, lese, nebo heboučkém písku na pobřeží neprojdeme. Nebo, že by ano? Dnes už naštěstí máme moderní technologie, díky kterým je možné všechno.

Vzali jsme opravdové přírodní prvky jako například kameny, šišky, nebo stébla trávy, vytvořili jsme z nich 3D šablony, a poté jsme vyrobili MUFFIK puzzle, ze kterých si můžete poskládat svůj vlastní kus přírody v pohodlí a bezpečí domova.

Puzzle jsou navrženy tak, aby bylo pro každého jednoduché je složit, rozložit a přeskládat.

Můžete si vytvořit stezku, dráhu i bludiště a zahrát si spoustu dobrodružných i dovednostních her. S naší pomocí můžete v obyváku chodit po trávě, proměnit dětský pokoj v pobřeží s lasturami i mušlemi a chodbu v les s šiškami a větvemi. Můžete svému dítěti pomoct rozvíjet fantazii a jemnou motoriku nenásilnou formou prostřednictvím hry.