Doprava pouze za 49 Kč se Zásilkovnou! Platí do konce července.

MUFFIK - 3D ortopedické podlahy

Znáte ježka, pobřeží, klády a roztočený twister? Ano, všechny tyto ortopedické podlahy od Muffika patří do tzv. 3D podlahVšechny tyto díly si lze pořídit samostatně nebo v 3D doplňkové sadě. 3D set je propracovaný souhrn prvků pro posílení středu těla a tím i trénování rovnováhy a stability. Bonusem je posílení kotníků a vnitřních svalů, které napomáhají správnému držení těla. Pojďme se na ně podívat, popsat si je a vysvětlit si, k čemu nám slouží.

obr. 1+2 rozšiřující 3D sada varianta A, B 

I chůzi po ortopedických podlahách můžeme zařadit k balančnímu cvičení. A proč je pro nás cvičení rovnováhy, stability a zároveň posilování středu těla důležité? Balanční cvičení nazýváme též cvičením stabilizačním, jehož cílem je zlepšení svalové rovnováhy a síly. Při tomto komplexním cvičení dochází k aktivaci svalů a jejich důkladnější spolupráci, zlepší se koordinace těla a následně se posílí hluboký stabilizační systém. Dochází k lepším a kvalitnějším reakcím těla na nečekané situace. Správně aktivovaný střed těla následně ovlivňuje postavení a funkci ostatních částí tělaNa správně aktivovaný střed těla a správný dechový stereotyp tak může navazovat správná aktivita ostatních částí těla.

obr. 3 twister                                          obr.4 ježek                                           obr. 5 klády 

Ortopedické podlahy s 3D prvky nám v takovém případě pomohou. Z tohoto důvodu jsou také doporučovány při potížích s oblastí nohy. Jsou to např. u dětí valgózní kotníky, vtáčení špiček nebo zakopávání. Všechny tyto obtíže tedy nejsou jen problémem nohy, ale právě oslabeného středu těla a svalů oblasti pánve.

obr.6 twister                                   obr.7 klády                                           obr.8 pobřeží

Ježek je bodlinkatý kamarád, který se stane dobrým společníkem Vás i Vašich dětí. Díky svým bodlinkám zaktivuje svaly nohou a zvýší jejich prokrvení. Twister je především balanční podlaha, která evokuje procházku ve vlnách nebo vzdušném víru. Propojením až čtyř dílů pak vznikne doslova tornádo. Díky pobřeží si procvičíte klenbu a nastimulujete chodidla. Na kládách si vyzkoušíte chůzi po popadaných stromech. Každým šlápnutím na tvarované a členité 3D podlahy navíc trénujete svou rovnováhu a koordinaci.

obr.9+10+11 ortopedické podlahy Muffik - 3D podlahy

 

3D podlahy jsou součástí i Muffik setů, zažijete s nimi spoustu zábavy a zaktivujete celé tělo. 

Tým Spokonožky

(zdroj foto: fotoarchiv autorky, spokonozka.cz)