Doprava pouze za 49 Kč se Zásilkovnou! Platí do konce července.

ORTOPEDICKÉ nebo INDIVIDUÁLNĚ TVAROVANÉ STÉLKY. Jaké jsou ty správné?

V minulém článku jsme si popsali, jak by neměla vypadat zrychlená diagnostika od stolu bez vyšetření pomocí přístrojů, které nám celou situaci objasní a ukáže v tom správném světle. V závěru jsme zmínili, že se potom také rozlišují klasické stélky, které si prefabrikované koupíte např. v lékárně a stélky, které se individuálně upravují, tvarují a korigují podle individuálních potřeb klienta, ať už se jedná o dítě nebo dospělého.

ORTOPEDICKÁ VLOŽKA Z LÉKÁRNY

Právě jste absolvovali vyšetření u ortopeda a odešli jste s diagnózou a doporučením ke koupi ortopedických vložek. Jdete do lékárny, kde Vám nabídnou prefabrikovanou vložku s předem definovaným místem podpory příčné a podélné klenby nohy.

Jak takové nošení vložky dopadne? Můžete očekávat zlepšení svého stavu a řešení Vašeho problému?

Ortopedická vložka z lékárny je vyrobena podle přednastaveného vzoru, nikdo se při její výrobě nedíval na Vaše chodidlo, jak vypadá Vaše klenba, jak je noha tvarovaná, atd. Jsou zde naznačeny předpokládané zóny pro podélnou a příčnou klenbu, které se však nemusí 100% shodovat s Vaší nohou. Může se tak stát, že Vás budou vložky tlačit, budou Vás z nich bolet nohy a problém se nebude řešit. Zvláště pak, pokud máte třeba nohu více klenutou a Váš problém vychází nebo je skryt jinde na těle.

INDIVIDUÁLNĚ KORIGOVATELNÁ STÉLKA

Pokud dojde ke správnému vyšetření, zobrazení nožní klenby, celkovému kineziologickému vyšetření, vyšetření jak statickému, tak dynamickému, můžeme klientovi vybrat vhodnou stélku, která se dá individuálně doupravit, aby co nejvíce odpovídala a pomáhala řešit problém pohybového aparátu.

Zdravotní individuálně upravitelné stélky jsou navrhovány odborníky zabývajícími se pohybovým aparátem. Stélky pak mohou pomoci s úlevou od bolesti pohybového aparátu, předcházet vzniku zranění, léčit poruchy nohy, sportovcům pomoci k lepším výkonům atd.

 

Jedná se o zdravotnický prostředek, který je tvarován a upravován dle odborného vyšetření. Díky korekcím se upravuje postavení nohy a její funkčnost. Je tedy jasné, že každá noha bude mít stélku s jinou korekcí, může se lišit i pravá a levá noha jednoho člověka. Individuálně se též vybírá velikost, tvrdost, denzita, tvar a značka.

Jak je tedy vidět, výběr správné stélky je docela věda a je jen málo pravděpodobné, že budete mít tu stejnou stélku a korekci jako Váš soused. Přitom pokud si půjdete koupit prefabrikovanou vložku do lékárny s tím, že máte plochou nohu, pravděpodobně dostanete se sousedem to samé.

Tým Spokonožky

(foto: archiv autorky)