ORTOPEDICKÉ PODLAHY PRO TĚHOTNÉ

Těhotenství je krásné, avšak v některých ohledech pro ženu také velmi náročné období. Pokud je žena těhotná, je to pro ni zcela nová situace. Zvláště, pokud se jedná o první těhotenství, nemusí si být žena, co se týče pohybu, vůbec jistá.  Během devíti měsíců se v těle ženy odehrává mnoho změn, které se promítají i do pohybového aparátu. Pokud dojde k dekompenzaci určitého stavu, mohou se objevit nepříjemné obtíže, bolesti atd.

 

TĚHOTENSTVÍ S SEBOU PŘINÁŠÍ VELKÉ ZMĚNY

Vlivem rostoucího bříška, zvýšením hmotnosti, změnou hladiny hormonů a dalších změn souvisejících s tímto stavem, mohou u žen nastat problémy s bolestmi spojenými s pohybovým aparátem. Rozvolňují se vazy, mění se těžiště těla, postavení a zatížení kloubů, objevují se bolesti páteře a s možným propadem klenby i bolesti chodidel, nohou, jejich otoky a jiné obtíže.

Hormony mají vliv na rozvolnění vaziva v oblasti pánve i jiných částí těla, objevuje se i změna ve stylu chůze, ke konci těhotenství je chůze houpavá až kolébavá. Díky rostoucí oblasti břicha se mění těžiště celého těla. Pod zátěží celého těla povoluje i oblast chodidla, ženy pociťují, že se jim nohy rozšiřují a zvětšují. Nohy jsou unavené, mohou se objevovat otoky a křeče.

 

Sestavili jsme proto sady ortopedických podlah zaměřené na promasírování a uvolnění chodidel, ale také k aktivaci příčné i podélné klenby nohy. Při chůzi po ortopedických podlahách dochází i k napřímení a aktivaci středu těla. Vybírat můžete ze sad značky ORTODON nebo ORTONATURE

Sady jsou složeny ze 6kusů masážních podložek v kombinaci měkkých i tvrdých. Najdete zde vyklenuté 3D podlahy k stimulaci chodidel a vytvarování kleneb na chodidlech při chůzi. Lze přes ně chodidlo i uvolnit a cíleně cvičit. Tyto podlahy jsou doplněny jemnějšími podložkami.

 

Změny pokračují i po porodu, je potřeba určitého času, aby se tělo dostalo do normálu. Změna klenby a tvaru nohy však může zůstat, žena se tedy může setkat s problémem, že se již nevejde do svých starých bot. Změny svalů pánevního dna a jejich náprava také vyžaduje určitý čas, je potřeba umět pánevní dno nejen aktivovat, ale i relaxovat. Souvislost a spojitost pánevního dna s páteří, trupem, kyčelním kloubem, dolními končetinami pak ukazuje na jeho důležitost.

Pro ženu je náročné i období po porodu, o nohy i celý pohybový aparát je potřeba se starat, sady využijete tedy i nadále.

Tým Spokonožky

  

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení