Doprava pouze za 49 Kč se Zásilkovnou! Platí do konce července.

Druhá přednáška v Grischko Dance Praha

Jelikož první návštěva v rámci osvěty o péči nejen o nohy, ale celý pohybový aparát se velmi povedla, v pondělí 5.6. jsme vyrazily spolu se Žanetou na naší druhou návštěvu do GRISHKO DANCE, kde jsme tentokrát nejen povídaly, ale hlavní náplní bylo aktivní cvičení a využití našich cvičebních pomůcek.

Při příchodu na nás již všichni čekali, měli jsme nachystaný cvičební prostor, tak stačí jen vybalit naše cvičební pomůcky a můžeme začít. Poté, co jsme na prvním setkání povídali zejména o lidské noze, její funkci a vbočeném palci, nyní jsme se zaměřili na celou dolní končetinu, její postavení, osu, nastavení pánve a celého těla. Názorně jsme si ukázali, jak nejrůznější patologie pohybového aparátu ovlivňují nastavení dalších částí lidského těla.

Obrázek WhatsApp, 2023-06-05 v 21.52.52 Obrázek WhatsApp, 2023-06-05 v 21.52.54B

 

Plynule jsme navázali v praktickém cvičení na nastavení chodidla, čtyřbodovou oporu. Vysvětlili jsme si jak postavení kyčlí a kolen ovlivňuje chodidlo a naopak. I na první pohled jednoduché cvičení dalo našim posluchačům "zabrat" 😊 Další oblíbenou pozicí byl šikmý sed, ve kterém jsem si ukázali jak aktivaci, tak protažení. Na závěr samozřejmě nechyběla relaxace a zklidnění.

Jednotlivé pozice jsme si zkusili bez pomůcek i s pomůckami. Po práci s dolní končetinou jsme si zacvičili i se Žanetou a poté jsme překonávali překážky, v její nachystané dráze. I když pracujeme s tanečníky a sportovci, i tak se stalo, že některé překážky či pozice byly pro posluchače náročné.

V Obrázek WhatsApp, 2023-06-05 v 21.52.54T

 

Můžeme tedy opět jen doporučit trénovat a aktivovat tělo i v jiných pozicích, než které běžně využíváme. Během cvičení vyvstávalo plno skvělých dotazů, které obohatily obě strany.

Věříme, že tato návštěva nebyla poslední. Již při rozloučení padaly návrhy na témata, která bychom mohli rozvíjet. Těšíme se na další setkání nejen s tanečníky z GRIISHKO DANCE, ale případně i s Vámi, které by náš program zajímal. Neváhejte nás v případě Vašeho zájmu kontaktovat.

  • Článek pro Vás připravila fyzioterapeutka, Mgr. Soňa Barvenčíková