Doprava pouze za 49 Kč se Zásilkovnou! Platí do konce července.

Muffik - Magické puzzle

Znáte magické puzzle s dlaněmi a chodidly? Tyto podlahy MUFFIK jsou určeny k dokonalému procvičení nejen těla, ale i mysli.

obr. 1+2 podlahy Muffik - magické dlaně a chodidla

Muffik - to nejsou jen členité ortopedické podlahy využívané ke cvičení chodidel, držení těla a nácviku rovnováhy. Muffik vytvořil i Magické puzzle, malé a velké podlahy v daných barevných variantách, které se využívají místo podlahové krytiny. Jednoduše se skládají a udržují, dá se do nich lehce vložit další ortopedická podlaha. Podlahy magické puzzle jsou i ve variantě DLAŇCHODIDLO, s kterými si můžete zahrát hru k procvičení celého těla i mysli. A proč je pro nás propojení hemisfér (obou polovin mozku) důležité?

K propojení obou polovin mozku dochází v corpus callosum (kalózní těleso). Zde jsou centra pro soustředění, dlouhodobou paměť, koordinaci rukou, rozvoj jemné motoriky, centra pro proces čtení a psaní. Pokud pravá a levá polovina mozku nespolupracují správně a nedoplňují se, je to pro mozek velice náročné a spotřebuje tak daleko více energie ke své správné funkci. Při činnostech náročných na přemýšlení tedy nastává rychlejší únava. Toto se projeví zejména při učení, kdy neudržíme dlouho pozornost. Pokud máte doma dítě, které má například problém se soustředěním, roztěkaností, pletoucí si slova nebo i Vás dospělé trápí častá netrpělivost, nesoustředěnost, trénování a propojování celého těla bude zajisté žádoucí.

obr. 3+4 spojení Magického puzzle s ostatními podlahami Muffik

Díky trénování s podlahami DLAŇ a CHODIDLO zapojíte obě horní i dolní končetiny a celý trup. Při takovém cvičení tak dochází k propojování jednotlivých částí těla a zároveň propojení hemisfér mozku. Skládání Vám tak nabízí nepřeberné množství kombinací. Cílem je poté dle pokynů pokládat dlaně a chodidla na správné místo. A pozor, nepleťte si ruce a nohy a také pravou a levou stranu.

obr. 5 Magické puzzle Muffik

Jednotlivé dílky si můžete pořídit v různých barevných kombinacích, v klasické velikosti 29,79 x 29,79cm. 

S Magickým puzzle zažijete zábavu a podpoříte rozvoj těla i mysli :-)

Tým Spokonožky

(zdroj foto: fotoarchiv autorky)