O nás

O nás, O názvu, O mně, O botách, O nohách, O správné chůzi…

O NÁS

Specializujeme se na prodej a správný výběr dětské obuvi. V současné době jsme také rozšířili sortiment o ortopedické podlahy a senzomotorické pomůcky. Odborně poradíme třeba i po telefonu nebo nás můžete po předchozí telefonické domluvě navštívit v našem skládku. Zakládáme si na osobním přístupu a naší prioritou je, abyste byli spokojení. 

O NÁZVU

SPOKONOŽKA je zkráceným spojením dvou slov – spokojená a noha (či nožka nebo nožička). Sami tušíte, že chodit v něčem, co vám nesedí, je nepohodlné či tlačí a bolí, je vše, jen ne dobré pro Vaše zdraví a celkovou spokojenost. Vše začíná již v raném dětství s výběrem prvních bot a od prvních krůčků vaší ratolesti. Výběr správné boty ovlivňuje celkové zdraví, chůzi, držení těla atp. Neméně důležitý je také správný pohyb, podpora svalového napětí a životospráva. Proto jsme rozšířili sortiment o již zmiňované podlahy či podpůrné pomůcky pro správný vývoj nožky :) 

O MNĚ

Jsem maminka malého dítěte, která měla možná ten samý problém jako vy – kde a jak vybrat tu správnou botu pro svou ratolest a neprojezdit kvůli tomu půlku světa. Sama také vím, jaké to je mít problémy s klenbou, správným držením těla a z toho vyplývající zdravotní komplikace. Toto vše ovlivnilo mé rozhodnutí se zdravým chozením a vhodnou obuví zabývat více do detailu. Proto se stále vzdělávám v tomto oboru a ráda se s Vámi podělím o získané informace osobně nebo prostřednictvím sociálních sítí. 

O BOTÁCH

Jelikož téma boty jsou velice diskutované téma, tak i výrobci jdou s dobou a vyrábějí stále lepší, měkčí a prostornější boty. Boty můžeme dělit na klasické (pevné), kompromisní a bosé neboli barefoot. Jaké tedy vybrat? Odborná veřejnost se na jednotném názoru neshoduje. Nicméně ne pro všechny jsou „bosé“ boty vhodné, proto stále platí, aby byla bota z kvalitních materiálů, pohodlná, a především seděla dobře na vaší nožce.

O NOHÁCH

Každá noha je jiná a potřebuje správnou péči a individuální přístup. Nohy musíme především používat a to například chůzí bosky na přírodním povrchu nebo nožky procvičovat. Přeci jen na nich stojí celé tělo. 

O SPRÁVNÉ CHŮZI

Lidé, co mají zdravotní problémy a špatně chodí celý život musí nejdřív změnit způsob chůze. Je neuvěřitelné, jak velký vliv má chůze na zbytek těla a jak může ze špatných bot bolet třeba hlava. 

 

Věříme, že se vám u nás bude líbit a těšíme se na vás.

Veronika

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací zde.